Груповата фаза в Лига Европа официално приключи с изиграването на двубоя Спортинг (Лисабон) - Видеотон, който се игра с ден по-късно заради наводнен терен.

Срещата бе без особен заряд, тъй като и двата отбора загубиха всякакви шансове да продължат на 1/16-финалите в турнира. Все пак Спортинг успя да се сбогува с турнира с победа след успех с 2:1.

Всички попадения паднаха през втората част. Домакините откриха резултата в 65-ата минута чрез Закария Лабиад, но в 80-та гостите от Видеотон изравниха от дузпа чрез Сандор.

Само две минути по-късно обаче Валентин Виола отново даде преднина на лисабонските "лъвове", с което сложи точка на спора.

Малко след това Видеотон остана с 10 човека на терена, тъй като Сандор получи червен картон.