Петима български боксьори се класираха за финалите в своите категории на 64-ия турнир за купа "Странджа".

Това са Александър Александров (до 52 кг.), Стефан Иванов (до 56 кг.), Детелин Далаклиев (до 60 кг.), Симеон Чамов (до 69 кг.) и Тервел Пулев (до 91 кг.).

А мачът на деня безспорно бе полуфиналът в категория до 60 килограма между бившия световен шампион и спортист номер 1 на България за 2009 година Детелин Далаклиев и вицешампионът на Бразилия Робсон Консейсао.

Бразилецът на моменти се опитваше да играе в стил "Мохамед Али", но Далаклиев бе изключително точен както в защита, така и при пласирането на удари. За оспорваността на мач най-добре говори движението по точки в рундовете - 4:3 за Далаклиев, 4:4, 5:4 за българския боксьор, кйто в крайна сметка спечели мача с 13:11 точки.

Тервел Пулев очаквано се класира за финала в категория до 91 килограма, където в събота ще кръстоса ръкавици с Мирзохиджон Абдулаев от Узбекистан.

Миналогодишният носител на купа "Странджа" Стефан Иванов победи без особени усилия 16-годишния албанец Реджилдо Занел по точки (12:6), но в събота на финала ще се изправи срещу световния шампион от Чикаго-2007 Сергей Водопянов от Русия.