Все по-често в София можете да забележите гларуси. Това не са досадните ваканционни свалячи, а красивите птици - символ на морето.
Могат да се видят над целия град, но това е една от любимите им части, тъй като сградите са много подходящи, те се чувстват сигурни и могат да гнездят и да си почиват на покрива на Министерски съвет, например, разказва орнитологът Димитър Градинаров.
Вероятно гладът кара чайките да прелетят 400 км до София, смятат изследователите им.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google
Разгледай съдържанието по раздели
Влез в света на bTV





















