Шампионката от 2009 година Каролин Вожняцки се
класира за полуфиналите на турнира по тенис на трева в
английския град Ийстбърн с награден фонд 690 хиляди долара.

Датчанката, която е поставената под номер 5, победи шампионката от 2010 година Екатерина Макарова от Русия с 4:6, 6:0, 6:4 след два часа игра.

Бившата номер 1 в света загуби първия сет, но след това
спечели девет поредни гейма. Макарова успя да навакса ранния пробив пасив за 3:4, но веднага след това отново не успя да задържи подаването си и това се оказа решаващо.

Така Возняцки записа шеста победа в шест срещи срещу руската си съперничка, а в следващия кръг ще се изправи срещу Джейми Хемптън от САЩ.

Квалификантката Хемптън стана първата американка след Дженифър Каприати през 2003 година, която достигна до полуфиналите на надпреварата, след като елиминира Луцие Шафаржова с 3:6, 7:6(1), 6:4 след малко повече от два часа.

Поставената под номер 2 На Ли (Китай) отпадна на
четвъртфиналите. Шампионката от Ролан Гарос през 2011 година загуби от рускинята Елена Веснина с 6:7(4), 3:6.
Веснина взе оспорвания първи сет след тайбрек, а във втората част Ли направи двойна грешка и подари пробив на рускинята за 5:3, което се оказа решаващо.

За място на финала рускинята ще срещне победителката от мача между номер 6 Мария Кириленко (Русия) и Янина Викмайер (Белгия).