Олимпийската шампионка Серина Уилямс (САЩ) се класира за четвъртия кръг на на силния турнир на твърди кортове в Маями (САЩ) с награден фонд 4 195 765 долара.

Американката победи Аюми Морита (Япония) с 6:3, 6:3 за 75 минути. Световната номер 1 заяви след мача, че заради трафика в града се е наложило да пристигне с велосипед за мача.

"Трафикът беше ужасен, а ми оставаха само осем минути до началото на двубоя. Помислих, че няма да успея. Попитах в хотела дали разполагат с кола за голф, но те нямаха. Предложиха ми мотор, но аз не мога да го карам, а след това ме попитаха дали искам велосипед. Отговорих им, че обикновено не карам велосипед, но днес ще го направя. Беше забавно. Може би това ще бъде един от най-добрите ми спомени - да пристигна за мач на колело. Беше страхотно", каза Серина Уилямс, която търси рекордна шеста титла в турнира.

В спор за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу Доминика Цибулкова (Словакия), отстранила Ромина Опранди (Швейцария) с 6:3 6:4.

Сестра й Винъс Уилямс се отказа заради контузия на гърба от двубоя си със Слоун Стивънс (САЩ).

Участващата с "уайлд кард" испанка Габрине Бланко поднесе изненадата на деня, елиминирайки номер 9 в схемата Каролине Вожняцки (Дания) с 6:2, 6:4 за 81 минути.

Петата в схемата На Ли (Китай) се наложи над Варвара Лепченко (САЩ) с 6:2, 6:4. Защитаващата титлата си Агниешка Радванска (Полша) също се класира за четвъртия кръг след успех над Магдалена Рибарикова (Словакия) със 7:6(5), 2:6, 6:3.

Кирстен Флипкенс (Белгия) отстрани 7-ата поставена Петра Квитова (Чехия) с 6:0, 4:6, 6:1.