Защитаващата титлата си и водачка в схемата Серина Уилямс (САЩ) се класира за полуфиналите на силния турнир на твърди кортове в Маями (САЩ) с награден фонд 5,4 милиона долара.

Американката, която се стреми към седма титла в турнира, победи номер 5 Ангелик Кербер (Германия) с 6:2, 6:2 за 63 минути.

Уилямс нямаше никакви проблеми в мача, в който направи 7 аса и 4 пробива.

В спор за място на финала номер 1 в света ще срещен рускинята Мария Шарапова в повторение на миналогодишния спор за трофея.

Шарапова, петкратна финалистка, спечели на полуфиналите срещу осмата поставена Петра Квитова (Чехия) със 7:5, 6:1 за 1:32 час.

След мача между Уилямс и Кербер тенис комплекса в Маями беше претърсен от полицията заради подозрителен пакет, който беше намерен на главния вход. Движението в четирите ленти от пътното платно около комплекса беше спряно и в двете посоки, а зрители не можеха да влизат и излизат от съоръжението.

"Да, имаше бомбена заплаха и бяхме заключени, но това е всичко, което знам", коментира Уилямс.

Американката има 15 победи от 17 мача срещу Шарапова, включително последните 14. Двете са играли една срещу други в Маями три пъти. Уилямс е спечелила и трите двубоя. Шарапова няма победа над американката в последните 10 години.

Срещи от четвъртфиналите на силния турнир по тенис за жени на твърди кортове в Маями (САЩ) с награден фонд 5,4 милиона долара:

1-Серина Уилямс (САЩ) - 5-Ангелик Кербер (Германия) - 6:2, 6:2
4-Мария Шарапова (Русия) - 8-Петра Квитова (Чехия) - 7:5, 6:1