Световната номер 2 Мария Шарапова (Русия) и олимпийската шампионка Серина Уилямс (САЩ) се класираха за финала на Шампионата на WTA (Женската тенис асоциация) в Истанбул (Турция).

Мачът между Шарапова и Уилямс ще бъде повторение на спора за титлата през 2004 година, когато рускинята спечели единствената си титла.

На полуфиналите втората в схемата рускинята отстрани водачката в световната ранглиста Виктория Азаренка (Беларус) с 6:4, 6:2 за 96 минути. Шарапова поведе с 4:0 във втория сет и до края на мача нямаше проблеми. Тя записа 7 аса и 4 пробива. За рускинята това е пета победа в 12 мача срещу Азаренка и трети финал в кариерата й Шампионата на WTA. Въпреки загубата Азаренка ще завърши годината като номер 1 в световната ранглиста, предаде.

В другия полуфинал номер 3 Серина Уилямс победи лесно Агниешка Радванска (Полша) с 6:2, 6:1 за 61 минути. Срещата беше повторение на финала на Уимбълдън, когато американката спечели след три сета. След 2:2 в първия сет олимпийската шампионка от Лондон'2012 спечели 10 от следващите 11 гейма и стигна до успеха. Полякинята не успя да се противопостави на съперничката си, след като снощи игра 3:29 часа за победата над Сара Ерани (Италия). За бившата номер 1 в света това бе четвърта победа от четири мача в Истанбул.

Серина Уилямс се класира за пети път на финала на Шампионата на WTA и ще търси трета титла след 2001 и 2009 година.