Номер 4 в световната ранглиста Агниешка Радванска започна с убедителна победа на Откритото първенство на Франция.

Радванска разгроми израелската ветеранка Шахар Пер с 6:1, 6:1 за 57 минути. Полякинята, която през миналия сезон достигна до финала на "Уимбълдън", доминираше изцяло и допусна само 8 непредизвикани грешки в срещата.

Радванска игра за първи път, след като отказа участие на турнира в Брюксел през миналата седмица заради контузия на дясното рамо.

Полякинята има две титли през годината, но на твърди кортове. От началото на сезона на червено тя има здравословни проблеми и до "Ролан Гарос" беше изиграла само три мача на клей. Радванска се надява да премина осминафиналите в Париж за първи път в кариерата си.

Във втория кръг тя ще се изправи срещу 22-годишната дебютантка в турнира Мелъри Бърдет (САЩ).

Поставената под номер 15 Роберта Винчи (Италия) също се нуждаеше от по-малко от час, за да елиминира представителката на домакините Стефани Форетц с 6:3, 6:0. Следващата съперничка на Винчи ще бъде Галина Воскобоева (Казахстан).

Шампионката от 2011 година На Ли (Китай) също се класира за втория кръг. Поставената под номер 6 Ли победи на старта Анабел Медина Гаригес (Испания) с 6:3, 6:4 след почти два часа игра.

Китайката започна силно и спечели първите четири гейма, което се оказа решаващо за изхода на първия сет. Във втората част Ли навакса ранен пробив пасив, а след 4:4 спечели два поредни гейма, с което и мача.

Във втория кръг азиатката ще се изправи срещу Бетани Матек-Сандс (САЩ).