Поставената под номер 2 в основната схема Агниешка Радванска (Полша) отпадна във втория кръг на силния турнир на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2 милиона долара.

Полякинята загуби с 4;6, 1:6 от Флавия Пенета (Италия) след 80 минути игра.

Втората в схемата полякиня поведе с 4:1, но след това загуби осем поредни гейма. Единственият гейм, който тя взе във втората част беше четвъртият. Пенета, която достигна до полуфиналите в Дубай през 2011 година, ще играе на четвъртфиналите с американката Винъс Уилямс, която отстрани бившата номер 1 Ана Иванович (Сърбия) с 6:2, 6:1 за 56 минути.

Още две от поставените се класираха за четвъртфиналите. Номер 5 Йелена Янкович (Сърбия) се наложи над Луцие Шафаржова (Чехия) със 7:5, 6:4, а осмата поставена Каролине Возняцки (Дания) отстрани Аника Бек (Германия) с 6:4, 6:4. Янкович ще срещне в следващия кръг номер 1 в схемата Серина Уилямс (САЩ).

Представителката на Франция Ализе Корне победи Кирстен Флипкенс (Белгия) с 6:3, 6:4.