Цветана Пиронкова се класира за втория кръг турнира за купата на Кремъл в Москва с награден фонд 740 хиляди долара.

Най-добрата българска тенисистка се наложи над Варвара Лепченко (САЩ) с 6:0, 7:6(3) за 80 минути.

С успеха си 25-годишната пловдивчанка си осигури 60 точки точки за класацията на УТА и 10350 долара, като успя да се реваншира за поражението си от Лепченко с 5:7, 4:6 в Пекин преди две седмици.

Пиронкова, четвъртфиналистка в Москва през 2009 година,
започна много убедително. Тя загуби само девет точки в първия сет, като не даде гейм на съперничката си.

21-ата в световната ранглиста Лепченко спря серията на
българката с ранен пробив във втората част. Американката удържа аванса си до 5:4, когато пропусна сетбол при свой сервис, след което Пиронкова проби за 5:5. В последствие се стигна до тайбрек, в който българката без проблеми спечели със 7:3.

Така във втория кръг 44-ата в света Пиронкова очаква победителката от мача между номер 5 в схемата Доминика Цибулкова (Словакия) и Екатерина Макарова (Русия), които ще играят днес следобяд.