Цветана Пиронкова пропусна шанса да се класира в третия, финален кръг от квалификациите на турнира в Ню Хейвън и отпадна във втория етап на надпреварата след загуба от 19-годишната французойка Каролин Гарсия. Първата ракета на България отстъпи със 7:6 (5), 6:7 (2), 3:6.

Пловдивчанката пропусна златен шанс да надделее над съперничката си като при резултат 6:5 в нейна полза поведе с 40:0 и имаше 3 мачбола, макар и при сервис на Гарсия. Те бяха изпуснати, а при изравняванията българката още на три пъти имаше шанс да спечели мача, но в крайна сметка младата французойка успяваше да изравни, спечели гейма, след което тайбрека спечели сета.  В третия гейм на решителния трети сет френската състезателка постигна пробив и поведе с 2:1. При изоставане от 2:5 Пиронкова също спаси един мачбол, но в следващия гейм Каролин Гарсия изкова крайната победа чрез свой начален удар.

Накрая статистиката показа, че освен 6-те мачбола Пиронкова е пропиляла 20 от общо 21 точки за пробив и така спести сили за започващия след десетина дни US Open.

С достигането си до втория кръг на квалификациите в Ню Хейвън Пиронкова заслужи 8 точки за световната ранглиста и 1450 долара от наградния фонд от 690 хиляди.