Цветана Пиронкова най-накрая прекъсна дългата си серия без победа и стартира с успех на турнира на червени кортове (клей) от сериите "Интернешънъл" в Маракеш (Мароко) с награден фонд 235 хиляди долара. В среща от първия кръг на надпреварата първата ракета на България спечели срещу чехкинята Каролина Плишкова със 7:5, 6:1.

Българката започна силно и поведе с 3:0, но допусна спад в средата на първия сет и при 4:4 чехкинята имаше възможност за пробив, който Пиронкова спаси. В решителните моменти пловдивчанката показа класа и спечели със 7:5. Пиронкова запази концентрация във втория сет, в който даде само гейм на съперничката си и се поздрави с победата.

С успеха си Пиронкова заработи 30 точки за световната ранглиста и 3100 долара от наградния фонд.

За място на четвъртфиналите българката ще срещне победителката от мача между Лоурдес Домингес Лино (Испания) и Масаки Дои (Япония).

До момента най-добрата българска тенисистка бе изпаднала в сериозна дупка от осем поредни загуби и седем поредни отпадания в първи кръг.