Рафаел Надал срещу Новак Джокович ще е финалът на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 2 646 495 евро.

Поставеният под номер 3 испанец се справи с шестия в схемата Жо-Вилфрид Цонга (Франция) с 6:3, 7:6(3) и записа 46-а поредна победа в надпреварата.

Надал, който печели всяко издание на турнира от 2005 година насам, взе първия сет с пробиви в петия и в деветия гейм. Във втората част дръпна с 5:1, но на два пъти не успя да затвори мача при собствен сервис. Така Цонга изравни при 5:5, а след това се стигна до тайбрек. Той започна оспорвано, но след 3:3 испанецът спечели четири поредни разигравания, а с това и мача за 96 минути.

Номер 1 в световната ранглиста Новак Джокович пък се класира за финала след като отнесе италианеца Фабио Фонини с 6:2, 6:1 само за 52 минути.

Сърбинът не даде нито една възможност за пробив на съперника си и доминираше изцяло на корта. Той повеждаше с по 3:0 гейма и в двата сета и не даде особени шансове на Фонини.

Финалът Дожокович – Надал е повторение на миналогодишния сблъсък за трофея.