Петкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Поставеният под номер 7 Федерер отнесе аржентинеца Карлос Берлок с 6:3, 6:2, 6:1 за 95 минути. 32-годишният швейцарец пласира 37 печеливши удара срещу само
17 на съперника си по пътя към успеха.

Следващият съперник на Федерер, който има рекордните 17 титли от Големия шлем, ще бъде Адриан Манарино от Франция, който малко изненадващо елиминира 26-ия в схемата Сам Куери (САЩ) със 7:6(4), 7:6(5), 6:7(5), 6:4.
Куери пласира 25 аса, но допусна два пробива, което се оказа решаващо.

Шампионът от 2010 година Рафаел Надал (Испания) също записа убедителен успех във втория кръг, след като се разправи с бразилеца Рожерио Дутра Силва (Бразилия) с 6:2, 6:1, 6:0. Поставеният под номер 2 испанец наниза 30 печеливши удара и не допусна пробив в мача, който продължи 92 минути.

Така той продължи серията си на 17 поредни победи на твърди кортове, в която той спечели титлите в Индиън Уелс, Монреал и Синсинати.

Надал се завърна на корта през февруари след 7-месечно
лечения на контузия на коляното и вече записа 55 победи в 58 мача. Следващият съперник на испанеца ще бъде Иван Додиг от Хърватия, който елиминира ветерана Николай Давиденко с 6:1, 6:4, 6:4.

Надал и Федерер могат да се срещнат на четвъртфиналите, което с оглед на представянето им досега в турнира, е все по-вероятно.