Олимпийският шампион Анди Мъри се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж, който е с награден фонд 2,4 милиона евро.

Шотландецът, който е поставен под номер 3 в основната схема, се справи с участващия с "уайлд кард" представител на домакините Пол-Анри Матийо след 7:5 и 6:3 за 92 минути.

Британецът реализира единствен пробив в края на първия сет, след което още три пъти спечели подаването на съперника си във втората част, за да триумфира. За място на четвъртфиналите Мъри ще се изправи срещу квалификанта Йержи Янович от Полша.

Напред продължава и седмият в схемата Хуан Мартин Дел Потро. Аржентинецът отнесе квалификанта Алехандро Фая от Колумбия с 6:2, 6:2 за 87 минути.

В третия кръг Дел Потро ще се изправи срещу участващия с "уайлд кард" Мишел Льодра (Франция), който отстрани номер 10 в схемата Джон Иснър (САЩ) с 6:4, 7:6(5).

Четвъртият поставен Давид Ферер отнесе Марсел Гранойерс с 6:1, 6:3 в изцяло испански мач и за място на четъртфиналите ще срещне номер 16 Станислав Вавринка (Швейцария). Южноафриканецът Кевин Андерсън записа успех срещу представителя на домакините Ришар Гаске със 7:6(5), 4:6, 6:1.