Защитаващият титлата си Кей Нишикори от Япония се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Мемфис (САЩ) с награден фонд 568 805 долара.

Нишикори победи представителя на домакините Майкъл Ръсел с 6:3, 6:2 за 62 минути. Японецът наниза 6 аса и направи 5 пробива в мача.

35-годишният Ръсел отстрани на четвъртфиналите бившия номер 1 Лейтън Хюит (Австралия).

Нишикори, който спечели трета титла в кариерата си миналата година в Мемфис, ще играе на финала срещу Иво Карлович.

Хърватинът поведе с 6:1 в първия сет срещу Лу Йен-хсун
(Тайван), който след това се отказа поради контузия на врата. Карлович няма допуснат пробив в 42 сервис гейма през тази седмица. Той ще се опита да вземе шеста титла в кариерата си и първа от Богота през миналата година.