Поставеният под номер едно в схемата Марин Чилич (Хърватия) спаси три разигравания за мача в тайбрек от третия сет за крайна победа със 7:6(2), 3:6, 7:6(7) над Игор Сайслинг (Холандия) на турнира по тенис за мъже в Мемфис.

Чилич, който е 12-и в ранглистата на АТП, спаси други четири разигравания за пробив на холандския си съперник в 11-ия гейм, но пък не успя да се възползва при своя първи опит за затваряне на мача от сервис на Сайслинг в последната част.

Холандецът допусна двойна грешка при своя последен мач-пойнт в тайбрека, а в следващото разиграване изпрати форхенд в мрежата и сложи край на осминафинала, продължил близо два часа и половина.

Томи Хаас се оттегли от надпреварата в Мемфис, след като неговите дихателни проблеми се оказаха непреодолими. Това означава, че испанецът Фелисиано Лопес се класира за четвъртфиналите без игра.