Сезонът започна добре, но не и календарната година за най-добрия ни тенисист Григор Димитров. Навръх Нова година хасковлията претърпя загуба от Марин Чилич с 5:7, 5:7 и отпадна още след втория кръг на турнира в Бризбейн.

Българинът се пречупи в края и на двата сета срещу хърватския гигант, който в момента е под номер 37 в световната ранглиста и рано приключи с надпреварата.

В първия резултатът вървеше гейм за гейм, като при 4:5 Димитров се наложи да спасява три сетбола на съперника, но все пак изравни за 5:5. При 5:6 българинът обаче се пропука и този път бе пробит, за да загуби с 5:7.

Втората част се разви по идентичен начин, като при 6:5 в полза на хърватина Григор спаси един мачбол, но при втората си възможност Чилич затвори мача отново със 7:5.

Така след финала си в този турнир през миналата година Димитров не можа да защити точките си и може да се очаква спад в ранглистата през следващата седмица. За участието си във втория кръг той ще получи 7880 долара от наградния фонд.

Бившият номер 9 Марин Чилич продължава в третия кръг и там ще се изправи срещу поставения под номер 2 Кей Нишикори (Япония), който победи представителя на домакините от Австралия Матю Ебдън с 6:2, 6:4.

Григор записа и победа, следва мач с Федерер >>

Григор Димитров обаче продължава участието си на двойки. Малко след загубата от Чилич, той и партньорът му Жереми Шарди, победиха британците Колин Флеминг и Рос Хъчинс и на четвъртфиналите ще срещне двойката Роджър Федерер/Никола Маю.