на живо

Григор Димитров се контузи, но продължава напред в Рим (ВИДЕО)

Първата ни ракета нарани глезена си при победата срещу французин

Григор Димитров се контузи, но преодоля болката и продължава към осминафиналите на "Мастърс" турнира в Рим.

Най-добрият ни тенисист спечели с 2:0 (7:6/3/, 6:3) срещу Теренс Атман (Франция) в двубой от третия кръг, който продължи час и 44 минути.

Откриващата част не започна добре за Гришо. Той нарани глезена си и пропусна да пробие съперника. Въпреки травмата, хасковлията спечели подаването на Атман за 2:1.

Впоследствие обаче си пролича, че Григор не е на 100%. Французинът проби и изравни резултата, а играта тръгна гейм за гейм и се стигна до тайбрек. В него Атман стартира с 2:0, но Димитров направи серия от 6 точки и в крайна сметка все своето със 7:3.

Вторият сет беше равностоен, като решаващ се оказа шестият гейм, в който българинът проби. Той не изпусна контрола и стигна до 3 мачбола в деветия гейм, преди да сложи точка на спора от третия опит.

В следващия кръг първата ни ракета ще се изправи срещу Тейлър Фриц. Американецът елиминира сънародника си Себастиан Корда с 2:0 (6:3, 6:4) за час и 12 минути.