Григор Димитров загуби с 0:2 сета мача си от втория кръг на тирнира от сериите "Мастърс" в Рим. Първата ни ракета при мъжете падна с 4:6, 4:6 от деветия в световната ранглиста - французинът Ришар Гаске. Гришо игра срещу тенисист от топ 10, но все пак остана момент на разочарование от играта му, защото в нея не се видя хъса и техниката, които показа срещу Новак Джокович.

Ето и как се разви мачът:

Мачът стартира със сервис на Григор, а първото му отиграване бе като по учебник. След него обаче геймът се разви лошо са българина и той бе пробит още в началото. Последва равностойна, оспорвана игра и опитите на Димитров да върне пробива останаха без успех. Така се стигна до 5:4 за Гаске и французинът сервира за спечелване на сета. Световният номер 9 обаче загуби първите две разигравания, Григор поведе с 30:0, но след това съперникът му изравни и не допусна нова грешка до края – спечели гейма, а с него и сета с 6:4.

Вторият сет също започна с подаване на българина, който изглеждаше уверен, но Гаске успя да стигне до 40:40 с няколко доста класни разигравания. Но Димитров в крайна сметка също показа класата си и с две поредни чудесни точки взе гейма и не допусна пробив. Това може би даде увереност на първата ни ракета и той успя да поведе с 2:0 гейма след пробив на нула. За съжаление обаче веднага след това Григор също допусна пробив на нула, а Гаске не сгреши отново при своето подаване и изравни – 2:2. Французинът дори бе на точка от нов пробив на нула, след като поведе с 40:0, но Димитров успя да спечели две точки за 40:30, това обаче не го спаси от пробива. Последва и четвърти пореден загубен гейм, тъй като българинът не успя да осъществи пробив.

Стигна се до 3:5 гейма и Григор сервираше за оставане в мача. И в този гейм Гаске показа страхотни разигравания, реализира точки с къси топки, измъчи съперника си и стигна до 40:40. Но на два пъти Димитров печелеше предимство, а втория път спечели и гейма. След това обаче французинът сервираше за мача и не сбърка – спечели гейма на нула и елиминира първата ни ракета.