Григор Димитров постигна впечатляваща победа на тенис турнира в Бостад, Швеция. Най-добрият ни тенисист ще играе за втора поредна година полуфинал в надпреварата.

Димитров, който е поставен под номер 5, показа страхотна игра срещу номер 20 в света Хуан Монако и го победи с 6:3, 6:2 за малко повече от час игра.

Така българинът заслужи 22 340 евро от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста, като ще запази мястото си в топ 30 и през следващата седмица.

Съперникът на Димитров за място на финала ще бъде Фернандо Вердаско, който в много драматичен мач победи сънародника си Николас Алмагро след 6:4, 4:6, 7:5.

Ето как се разви срещата:

Димитров започна добре, като взе сервиса си. След това българинът имаше две възможности за пробив и се възползва от втората за 2:0.

В третия гейм Григор изостана с 15:40, но след това направи три поредни точки и увеличи аванса си.

При втория си сервис в мача Монако поведе с 40:0, нашият представител успя да изравни, но в крайна сметка загуби гейма. След това аржентинецът върна един пробив и усложни ситуацията за Григор.

Световният номер 20, който значително подобри играта си, взе следващия гейм на нула и изравни - 3:3. Димитров не остана по-назад и също взе подаването си на нула - 4:3. Българинът продължи с доброто си представяне и записа нов пробив, след което безпроблемно взе и подаването си за 6:3.

Вторият сет започна с пробив за Григор, който имаше два опита за това и се възползва от предоставената му възможност. Монако обаче веднага проби съперника си. Последва нов пробив в полза на първата ни ракета.

Димитров направи смаза съперника си с атрактивна игра и поведе с 5:1, а освен това на няколко пъти заслужи аплодисментите на публиката. Монако успя да запише още един гейм на сметката си - 2:5, но за повече нямаше сили и така Григор е на полуфинал.