Григор Димитров се класира за финала на турнира в Стокхолм! Най-добрият български тенисист постигна победа в 3 сета над французина Беноа Пер и в битка за трофея ще срещне Давид Ферер.

Финалът е в неделя, 20 октомври, от 16:00 часа българско време!

Димитров загуби първия сет с 4:6, но след това спечели следващите два съответно с 6:2 и 6:2.

Поставеният под номер 7 Димитров се наложи над шестия в схемата французин Беноа Пер с 4:6, 6:2, 6:2 след 1:43 час игра.

22-годишният хасковлия загуби първия сет след като допусна пробив в първия гейм, но до края беше стабилен при сервисите си. Във втората част 28-ият в света Димитров реализира пробив за 3:1, след което отново проби в осмия гейм, за да изравни резултата.

В началото на третия сет Пер, 25-и в класацията на АТП, поиска медицински таймаут заради проблем с лявото коляно. Двубоят продължи равностойно до 2:2, след което българинът взе четири поредни гейма, а с това и мача.
Така Димитров за втори път в кариерата си и за сезона ще играе финал на турнир от ATP след Бризбейн в началото на януари.

Вижте какво каза Григор Димитров веднага след мача >>

В спора за трофея той ще се изправи срещу водача в схемата Давид Ферер (Испания), който в другия полуфинал обърна Ернестс Гулбис (Латвия) с 3:6, 6:4, 6:1.

31-годишният Ферер е трети в световната ранглиста. Той достигна до 40-ия финал в кариерата си, като вече има 20 титли, две от които през този сезон. Испанецът е заработил над 20,3 милиона долара от наградни фондове като професионалист. Ферер има три победи в три мача срещу Димитров