Григор Димитров спечели титлата в Акапулко! Българинът вече има втори трофей в колекцията си. Той напълно заслужено триумфира, след като показа изключителна игра и много здрави нерви на финала срещу Кевин Андерсън.

Първият сет бе изключително оспорван, стигна се до тайбрек, в който Гришо бе изключително убедителен и поведе с 1:0 сета. Във втората част обаче Андерсън се справи по-добре, стигна до пробив и изравни резултата.

Последва драматичния втори сет, който изобщо не почна добре за Гришо, съперникът отново го проби, но когато изглеждаше, че нещата ще приключат нашето момче стигна до пробив и докара нещата до тайбрек. Там показа уникален характер и спечели със 7:6 и така стигна до успех в мача.

След тази победа Григор ще прибави 500 точки за класацията на АТП и се очаква от понеделник да заеме рекордното 16-о място в световната ранглиста. Той прибира и най-големия чек от наградни фондове в кариерата си досега, който е на стойност 316 400 долара.

Как се развиха отделните сетове? Вижте на следващите страници>>

Кевин Андерсън - Григор Димитров:

1:2 сета (6:7, 6:3, 6:7 гейма)

ПЪРВИ СЕТ:

Двубоят започна добре за Гришо. Българинът поведе с 1:0 гейма след две последователни грешки на съперника си, който бе спечелил първото разиграване в срещата. След това обаче Андерсон набързо спечели втория гейм, след като стигна до първия ас в мача и изравни резултата. В следващия гейм Гришо не срещна затруднения и поведе с 2:1. Размяната на точки продължи, след като Андерсън отново направи ас и резултатът стана 2:2. В следващия гейм, след поредица от страхотни разигравания, Гришо поведе с 3:2.

Късметът бе на страната на южноафриканеца в следващия гейм, след като ударът му закачи мрежата и падна в полето на българина. Нашето момче допусна още една неточност и резултатът отново бе изравнен. В следващия гейм Гришо спечели след няколко страхотни изпълнения от форхенд. И в последвалия гейм не се стигна до пробив, Андерсън успя да го вземе и за пореден път изравни.

Последва най-драматичният гейм, в който Григор успя да обърне нещата в своя полза от 0:40 и да поведе с 5:4. След това Гришо бе на път да вземе сета, стигна до два сетбола, но изпусна момента и драмата продължи - 5:5. След това Григор набързо си взе гейма и направи 6:5. Равностойната игра продължи и логично се стигна до равенство 6:6 и тайбрек. В него българинът бе безпощаден и не даде шанс на съперника си. Той спечели с категоричното 7:1, а с това взе и сета, който продължи над един час.

ВТОРИ СЕТ:

Втората част започна по-добре за Андерсън. Той спечели първия гейм, а във втория стигна до първия пробив в мача и поведе с 2:0.  В следващата част южноафриканецът отново бе убедителен и спечели на нула.

След това Гришо сервираше и спечели първия си гейм в сета, намалявайки резултата на 1:3. По-добрата игра на Андерсън обаче продължи и в следващата част той отново бе убедителен, за да стигне до 4:1 в своя полза. Гришо успя да спечели и следващия гейм, в който сервираше и отново намали резултата до 4:2. В следващия гейм обаче Андерсън бе доста убедителен и не остави шанс на Гришо - 5:2 за южноафриканеца.

Сценарият продължи и после - Григор стигна до успех при своето подаване и намали резултата, печелейки третия си гейм в сета. В последвалата част Андерсън затвърди по-добрата си игра в този сет, спечели гейма, а с това изравни резултата в сетовете.

ТРЕТИ СЕТ:

Григор спечели първото си подаване и поведе в резултата в третия, решителен сет. Андерсън обаче не му позволи да стигне до пробив и след няколко добри разигравания изравни. После все пак се стигна до пробив, но за съжаление той бе в полза на южноафриканеца. След поредица продължителни разигравания той взе гейма, в който Гришо сервираше и поведе с 2:1. Добрата игра за Андерсън продължи и той успя да си вземе гейма, в който сервираше и да поведе с 3:1. В следвашия гейм Григор бе повече от убедителен, спечели на нула и намали резултата до 3:2 в полза на съперника си.

След това също започна добре, но Андерсън показа здрави нерви и за пореден път не позволи пробив, а поведе с 4:2. И...историята се повтори, отново убедителен Григор при подаването и резултатът бе намален. И ето че се стигна до първия пробив за Гришо и резултатът бе изравнен - 4:4. Това даде импулс на българина, който бе убедителен и в следващия гейм и поведе с 5:4. Григор имаше шанса да спечели мача, но Андерсън показа, че изобщо няма намерение да се даде лесно. Той изравни до 5:5. След това стана много драматично. В оспорван гейм с добри отигравания и от двамата, Гришо показа много здрави нерви и успя да поведе в резултата. За да е пълна драмата, Андерсън се добра до равенство и отново се стигна до тайбрек. Той бе доста драматичен, с поделено надмощие и за радост на Гришо и всички българи приключи с щастлива развръзка. Нашето момче стигна до 7:6 в тайбрека и така спечели мача.