Новак Джокович се класира на финала на супертурнира по тенис в Абу Даби за втора поредна година, след като отстрани Давид Ферер в първия 1/2-финал.

Сърбинът бе безапелационен срещу испанския си съперник и го победи с 2-0 сета - 6:0, 6:3.

Това бе общо девета победа за Джокович срещу Ферер, като успехът му е 5-и в последните 6 мача между двамата.

"Новак е най-добрият в света - прекалено добър е за мен. Може следващия път да се окажа по-близо до победата, отколкото днес", коментира испанецът след мача.

В битката за титлата на финала съперник на Джокера ще бъде друг испанец - Николас Алмагро, който се справи с Янко Типсаревич след обрат в резултата.

Сърбинът поведе с 6:2, но Алмагро успя да изравни след драматично 7:6 във втория сет. В крайна сметка Николас се класира за финала след успех с 6:2 в третия сет и победа с 2-1 сета.