Дъжд прекрати мача между Григор Димитров и Грега Жемля от 2-ия кръг на Уимбълдън. Срещата отиваше към решителен край при 2:2 сета и 9:8 гейма в полза на словенеца над Лондон заваля дъжд, което принуди съдиите да прекратят двубоя.

Така срещата ще се доиграе в петък от 13:30 часа, като отново ще бъде на корт номер 3. По-късно на корт номер 10 българинът и Фредерик Нилсен (Дания) ще се изправят срещу поставените под №11 Жулиен Бенето (Франция) и Ненад Зимонич (Сърбия) в надпреварата на двойки.

Тандемът Цветана Пиронкова и Янина Викмайер (Белгия) пък също ще играят в петък срещу Ваня Кинг (САЩ) и Жи Жън (Китай) на корт номер13.

Резултатът до момента:
Димитров - Жемля 2:2 (6:3, 6:7(4), 6:3, 4:6, 8:9)

Най-добрият български тенисист започна без проблеми и взе подаването си, след което успя и да пробие словенеца за 2:0. Гришо продължи с това темпо и взе и третия гейм, в който подаваше.

Жемля обаче "показа зъби" и намали на 1:3, а след това поведе с 30:0 при сервиса на Димитров. Българинът отговори с 4 безответни точки за 4:1. Последва гейм за Жемля, който успя да вземе подаването си, а добрата игра на словенеца затрудни до краен предел Григор, който спаси 4 геймбола на съперника си преди да поведе с 5:2.

До края на първия сет двамата тенисисти взеха геймовете си и хасковлията поведе с 1:0.

Вторият сет започна с гейм за Жемля, но Димитров бе безкомпромисен и спечели подаването си "на нула". Двамата продължиха да взимат геймовете, в които сервираха, като нещата се задържаха така до 11-ата част. Тогава за пръв път пред единия от двамата се откри възможност за пробив, след като Гришо дръпна с 40:0 при сервис на съперника си. Жемля обаче не само че изравни, но и успя да стигне до пълен обрат и да поведе с 6:5. Димитров успя да стигне до 6:6, но в тайбрека направи твърде много грешки и допусна загуба с 4:7.

Началото на третия сет пък се забави сериозно, след като се оказа, че Григор има проблеми с ахилеса и се наложи да получи медицинска помощ. От трибуните Мария Шарапова внимателно следеше ситуацията и си отдъхна, след като нежната й половинка все пак се появи на корта.

Въпреки очакванията за проблеми заради контузията обаче Гришо стартира успешно и при 3:2 в своя полза успя да пробие Жемля, а впоследствие спечели и подаването си и дръпна с 5:2. Словенецът намали на 3:5, но в следващата част Димитров бе безапелационен и взе подаването си "на нула" за крайното 6:3 в третия сет.

В четвъртия сет Григор пропусна шест възможности за пробив в петия гейм. След седмия гейм Жемля поиска лекарска помощ заради проблем с дишането, но продължи мача и дори успя да спечели сета с 6:4.

В десетия гейм словенецът постигна първия си пробив в мача, което прати срещата в пети решителен сет.

Димитров за пореден път имаше две възможност за пробив в петия гейм, които отново пропусна. Двамата печелеха своите подавания, като в 14-ия гейм българинът спаси два мачбола и изравни за 7:7. При 9:8 за словенеца мачът бе прекъснат заради дъжд след три часа и половина игра.