Виляреал се завърна към победите, след като спечели гостуването си на Еспаньол с 2:1 в мач от 25-ия кръг на Примера дивисион. Това бе първи успех за "жълтата подводница" в последните три мача.

Гостите поведоха в резултата в 36-ата минута, когато точен бе Мойсес Гомес в 36-ата минута.

В 50-ата минута удар на Джовани дос Сантос бе спасен от вратаря, но при добавката Жереми Пербе направи резултата 2:0 в полза на Виляреал.

Еспаньол успя да стигне до почетно попадение, дело на Джон Кордоба в 78-ата минута.

В последната минута домакините получиха възможност да изпълнят дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Габриел Армандо. Вратарят на гостите Серхио Асенхо обаче усети посоката на удара на Серхио Гарсия от бялата точка и спаси, с което осигури победата на Виляреал.

В класирането Виляреал е пети с 43 точки, а Еспаньол заема 10-ата позиция с 32 точки.