Валенсия успя да победи Барселона с 3:2 в мач от 22-ия кръг на Примера дивисион и по този начин даде възможност на мадридските Атлетико и Реал да атакуват първото място във временното класиране. Ако и двата столични тима спечелят срещите си от кръга, Барса ще се смъкне от първо до трето място.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на испанската легенда Луис Арагонес.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 7-ата минута Алексис Санчес откри резултата в за домакините с красив прехвърлящ удар, след като преди това получи топката от Меси. До края на полувремето Барса бе отборът, които стои по-добре на терена, организира повече опасни ситуации, но в 44-ата минута грешка в защитата доведе до двойно подаване между Фегули и Парехо, което завърши с гол на Даниел Фегули.

В началото на второто полувреме (48-а минута) едва 163 сантиметровият Пабло Пиати надскочи Дани Алвеш и успя да доведе нещата до изненадващ обрат – Валенсия поведе с 2:1. В 54-ата минута съдията даде спорна дузпа за игра с ръка на Рикардо Коща. Зад топката застана Лео Меси и не сгреши, с което отново върна равенството на терена. Само 5 минути по-късно обаче защитата на Барса отново бе наказана, след като Пако Алкасер, който бе оставен непокрит, получи чудесно подаване от Фегули и бе точен за 3:2 в полза на Валенсия.

До края на мача домакините от Барселона не успяха да стигнат до изравнителен гол, а положението им се утежни още повече в 78-ата минута, когато Жорди Алба спря опасна атака на Фегули и получи втори жълт картон, и трябваше да напусне терена.

Сега Барселона трябва да се надява преследвачите Атлетико (Мадрид) и Реал (Мадрид) да загубят мачовете си от кръга съответно срещу Реал Сосиедад и Атлетик, за да остане начело в класирането. В момента Атлетико е с равен брой точки с Барселона, а Реал е само с една по-малко.