Севиля победи Еспаньол с 3:1 в първата среща на един от най-интригуващите двубои, противопоставили отбори от Примера, от 1/16-ифиналите за Купата на краля.

Десетина минути преди края резултатът бе равен, но в крайна сметка андалусийците не само стигнаха до успеха, а и си осигуриха комфортен аванс преди реванша в Барселона.

Федерико Фасио откри резултата за домакините от Севиля още 4-ата минута. Кристиан Алфонсо обаче изравни в 69-ата мин, но Хуан Кала възстанови аванса в 83-ата. Минута преди края на редовното време Ернесто Галан получи червен картон заради нарушение в наказателното поле, а при последвалата дузпа Алваро Негредо оформи крайното 3:1.

В други срещи от надпреварата в четвъртък се получиха доста изненади и втородивизионни надделяха над елетните. Ето и резултатите:

Ейбар – Атлетик (Билбао) 0:0
Виляреал – Бетис 1:0
Мелия – Леванте 1:0
Кордоба – Реал Сосиедад 2:0
Понферадина – Хетафе 0:4
Спортинг (Хихон) – Осасуна 1:0

Депортиво - Майорка 1:1