Нападателят Фабиан Ореяна вкара два гола за отбора на Селта, който се наложи с 4:2 над последния в класирането Бетис и се отдалечи на три точки от зоната на изпадащите в Примера дивисион.

Воден от новия си треньор Габриел Калдерон, Бетис продължи да допуска елементарни грешки в защитата си и логично отстъпи на по-класния си съперник. Рубен Кастро все пак откри за гостите в 17-ата минута, но Селта изравни само пет минути по-късно, когато Ореяна засече с глава центриране на Рафиня.

Домакините поведоха в самия край на полувремето чрез Чарлс, който подаде за попадението на Ореяна за 3:1 през второто полувреме. Последния гол за Селта вкара Нолито, а Кастро се разписа за втори път в полза на Бетис, оформяйки крайното 4:2 в петъчната среща.

След първия мач от 21-ия кръг на Примера дивисион, Бетис е на дъното на класирането и е почти сигурен изпадащ. Селта пък е на 13-о място.