Лионел Меси отново изигра решаваща роля и бе с основна заслуга Барселона да стигне до изненадващо труден успех с 4:2 в домакинството на Бетис от 34-тия кръг на испанското първенство.

Аржентинската звезда отново остана на резервната скамейка в началото на мача, тъй като още не е напълно готов за игра след контузия, но се появи в игра през второто полувреме и именно той реализира победните попадения за каталунците.

Бетис на два пъти повеждаше в резултата.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Началото на мача бе шеметно и още във втората минута гостите успяха да поведат. Дорлан Пабон бе добре изведен отдясно в наказателното поле и колумбиецът реализира във вратата на Хосе Пинто.

Отговорът на домакините бе светкавичен и в 8-ата минута след центриране отляво на Андрес Иниеста, Алексис Санчес с глава изравни.

Санчес бележи първия гол за Барса.

Двата тима обаче се оттеглиха на почивка с предимство за Бетис. В 43-ата минута Рубен Кастро изстреля страхотен шут от около 25 метра и направи 1:2.

В началото на второто полувреме Давид Вия се реваншира за един невероятен пропуск, докато резултатът още бе 1:1, и вкара за 2:2 с плонж с глава в 56-ата мин.

Веднага след гола си Вия бе заменен и на негово място в игра влезе Меси. Само три минути му бяха необходими на най-добрия футболист в света за последните четири години и в 59-ата минута с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар за първи път даде аванс на Барса.

Меси с перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

В 70-ата минута Меси още веднъж бе точен във вратата на анадалусийците, като този път завърши атака на Иниеста, преминала през Санчес и така оформи крайния резултат 4:2.

Четири кръга преди края Барселона е лидер в класирането с актив от 88 точки, 11 повече от Реал (Мадрид), което означава, че при победа в следващия мач с Атлетико (Мадрид) каталунците официално могат да завоюват шампионската титла. Бетис е с 49 точки на 7-о място, позиция по принцип не позволяваща участие в континенталните турнири, но в конкретния случай би изпратила андалусийците в Лига Европа, тъй като Реал и Атлетико са на финала за Купата на краля, но в същото време ще си осигурят място в Шампионската лига и така ще освободят едно допълнително място в шампионата.