Реал (Мадрид) се измъчи, но победи Валенсия с 3:2 като гост в мач от 17-ия кръг на Примера дивисион. Победният гол за „белия балет” бе дело на младата надежда Хесе Родригес и падна в 82-ата минута.

Трите точки оставят Реал на 5 точки дистанция от лидерите Барселона и Атлетико (Мадрид), които са с по 46. Валенсия пък е на 11-о място с 20 точки.

Мачът започна без много голови положения, но постепенно Реал (Мадрид) натисна и в 28-ата минута Анхел ди Мария откри резултата. Само 6 минути по-късно обаче домакините изравниха с гол с глава на нисичкия Пабло Пиати. „Белият балет” все пак се оттегли на почивка с гол преднина, след като Кристиано Роналдо засече с глава центриране от фаул на Ди Мария. При попадението обаче останаха съмнения за засада.

През второто полувреме обаче Валенсия отново успя да попари Реал (Мадрид) с изравнителен гол. Това се случи в 62-ата минута, когато Жереми Матийо се измъкна от Серхио Рамос, който го пазеше при центриране от корнер, и успя с глава да вкара за 2:2.

Време обаче имаше и младият Хесе Родригес се възползва от подаване на Лука Модричи отбеляза победния гол за Реал в 82-ата минута.