Реал (Мадрид) завърши наравно 0:0 при гостуването си на последния в класирането Осасуна в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион.

Шампионите доиграха последните 15-ина минути от двубоя с човек по-малко, след като Кака бе изгонен за втори жълт картон в 76-ата минута на двубоя.

Осасуна пък спечели втора точка в последните си 7 двубоя, като няма победа от 30 ноември.

Така Реал събра актив от 37 точки - с 4 по-малко от втория в класирането Атлетико (Мадрид), който има и мач по-малко.

Столичани изиграха изключително слаб мач в отсъствието на голямата си звезда Кристиано Роналдо, който бе наказан за натрупани жълти картони, а по същата причина извън състава бе и Серхио Рамос.

Реал можеше да открие в края на първото полувреме, когато Модрич пусна отлично към Кайехон, младокът си спря топката на аутлинията, пусна назад към Коентрао, който обаче на празна врата би в аут.

След почивката домакините на два пъти можеха да накажат грешки на "бялата" защита, но Касияс спаси. В игра за гостите се появиха Бензема и Кака, като именно бразилецът се превърна в главно действащо лице в 76-ата минута, когато си изпроси изключително глупав втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на терена до края на срещата.