Реал (Мадрид) се наложи над Райо Валекано с 2:0 като гост в среща от 5-ия кръг на Примера дивисион. Мачът трябваше да се играе вчера по програма, но заради прекъсване на електрическото захранване за осветлението мачаът се игра тази вечер.

Двубоят започна с открит и нападателен футбол от двата отбора. Още в 3-ата минута Пепе от гостите пропусна отблизо да открие с глава. В 13 -ата минута след бърза контраатака на Реал, Ди Мария проби от ляво подаде към Бензема, който на празна врата не сгреши - 0:1.

След попадението гостите заиграх по-спокойно и притиснаха съперника си. До 20-ата минута Реал можеше да стигне до ново попадение, но пропуски направиха Ди мария и Модрич.

Постепенно домакините изравниха играта и също стигнаха до положения за гол. В 31-ата минута Делибашич стреля опасно с глава, но Касияс изби, след което Лабака опита удар, но Алонсо парира токата на голлинията.

До края на полувремето високото темпо на игра се запази, но до нови голове не се стигна.

Втората част започна с равностойни действия, като положенията се редуваха пред двете врати.

В 63-ата минута Карлос от домакините шутира много опасно, но топката мина над напречната гредаа на Касияс.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Роналдо проби от дясно центрира, но топката бе спряна с ръка от Амат и реферът отсъди дузпа за Реал. Португалецът изпълни прецизно наказателния удар - 0:2.

До края на срещата играчите на Жозе Моуриньо контролираха играта и не позволиха на съперника си да застраши Касияс. Така Реал стигна до заслужена победа и се изкачи на 7-мо място в класирането, като има 8 точки по-малко от лидера Барселона.

Райо Валекано - Реал (Мадрид) 0:2

0:1 Бензема (13)
0:2 Роналдо (70-дузпа)

Ето съставите:

Райо Валекано: Рубен, Лабака, Касадо, Тито (Трасхорас - 77), Амат, Фуего, Карлос (Ниелсен - 83), Домингес (Пити - 68), Делибашич, Лео Баптищао

Реал (Мадрид): Касияс, Рамос, Пепе, Арбеола, Марсело, Алонсо, Модрич (Йозил - 64), Есиен, Ди Мария(Кедира - 78) , Роналдо, Бензема (Игуаин - 71)