Реал (Мадрид) направи равенство 1:1 в реванша от 1/4-финалите за Купата на Краля с Валенсия и с общ резултат от двата мача 3:1 се класира напред в турнира.

„Белия балет“ поведе и този път, но още в началото на второто полувреме остана с човек по-малко, след като Фабио Коентрао бе изгонен. Две минути преди края на редовното време и Ди Мария напусна терена. Може би най-лошата новина за „кралския клуб“ обаче е контузията на Икер Касияс, който бе принудително заменен на вратата още в 17-ата минута на мача.

Валенсия опита натиск от началото на мача, с който целеше да си върне самочувствието след унизителната загуба от Реал с 0:5 за първенството, но не успя да пробие защитата на „белите“, а в 44-ата минута дори получи и гол във вратата си. Точен за мадридчани бе Карим Бензема, който с този гол на чужд терен на практика заличи почти всяка интрига в срещата.

Второто полувреме започна ужасно за Реал (Мадрид), след като в 51-ата минута Фабио Коентрао бе изгонен след втори жълт картон, а само минута по-късно домакините изравниха резултата в мача с гол на Тино Коща.

Гостите обаче успяха да запазят спокойствие и дори с човек по-малко не допуснаха загуба. Нервите обаче си казаха своето и в 88-ата минута Анхел ди Мария също бе изгонен,но с директен червен картон за опит да ритне Жоао Перейра. Така Реал завърши мача с 9 души, но продължава напред за Купата.

На полуфинала момчетата на Жозе Моуриньо ще играят с победителя от двойката Малага-Барселона.

Севиля също се класира за полуфиналите за Купата на Краля, след като победи Сарагоса с 4:0 в реванша. Първата среща бе завършила 0:0, но домакините наложиха натиск още с началото на втория мач и постигнаха убедителната победа.

Головете бяха дело на Алваро Негредо в 36-ата минута, Иван Ракитич в добавеното време на първото полувреме, отново Негредо от дузпа в 67-ата и резервата Ману дел Морал в добавеното време на мача.

На полуфинала Севиля ще срещне победителя от двойката Атлетико (Мадрид) – Бетис. „Дюшекчиите“ биха с 2:0 в първия мач.