Реал (Мадрид) победи като гост Еспаньол с 1:0 в мач от 19-ия кръг на Примера дивисион. Единственият гол в мача реализира Пепе през второто полувреме. С този успех Реал се доближи на три точки от лидерите в класирането Барселона и Атлетико (Мадрид).

Двубоят в предградието на Барселона - Корнея де Йобрегат премина изцяло под доминацията на гостите, които стигнаха до минимален успех.

Ден преди церемонията за "Златната топка" Кристиано Роналдо показа невероятно нервна игра и направи около 4-5 недопостими пропуска, като в самия край на срещата пропусна на празн врата.

Победният гол за Реал (мадрид) реализира) зашитникът Пепе в 55-ата минута, след акто засече с глава центриране на Модрич от пряк свободен удар.

Реал вече има 47 точки в актива си, докато лидерите Барселона и Атлетико (Мадрид) имат 50.