Бетис постигна домакинска победа над Реал Сосиедад с 2:0 в среща от седмия кръг на футболното първенство на Испания. Срещата започна със 17 минути закъснение заради проблем с електрическото осветление на стадиона.

Бразилският защитник Паулао изведе домакините напред в резултата в 17-ата минута.

В началото на второто полувреме Рубен Кастро уцели греда за Бетис, но в 81-ата минута успя да вкара втория гол в мача.

Домакините завършиха срещата с 10 души, след като червен картон получи Марио в 88-ата минута.Така Бетис събра актив от 12 точки и излезе на 4-о място в класирането след четвъртия си успех за сезона. Реал Сосиедад е на 12-а позиция с 9 точки.

Валядолид и Еспаньол завършиха 1:1 в друг мач от кръга.Гостите играха цяло второ полувреме с човек по-малко на терена. Виктор Алварес получи втори жълт картон в 45-ата минута. Еспаньол откри резултата в 70-ата минута, след като Жоан Верду бе точен от дузпа.
Домакините изравниха осем минути преди последния съдийски сигнал с попадение на Оскар.

Еспаньол остава на последно място в класирането с 2 точки актив и без победа от началото на сезона. Валядолид е на осма позиция с 10 точки.