По фантастичен начин дебютира Карло Анчелоти начело на Реал (Мадрид). "Белите" имаха за съперник в първата си контрола от предсезонната подготовка скромен отбор, новакът във Чемпиъншип (второто ниво на Англия) Борнемут, но постигнаха разгромна победа с 6:0 при гостуването си на Острова.

Две от новите попълнения Иско и Дани Карвахал дебютираха като титуляри, а Ияраменди остана резерва, след като страдаше от лека травма през седмицата. Любопитно е, че на вратата започна Диего Лопес, а не Икер Касияс. Основна фигура в състава естествено отново е Кристиано Роналдо.

Роналдо бележи първия гол.

Португалецът откри резултата в 22-ата минута от пряк свободен удар. Отново той в 40-ата мин. прониза вратата на англичаните завършвайки многоходова атака на своя отбор. Само 3 минути по-късно след шут на Сами Кедира и лек рикошет от крака на футболист на Борнемут резултатът стана 3:0.

Веднага след почивката за испанците се разписа и Гонсало Игуаин, а в 68-ата мин. след индивидуална акция точен бе Анхел ди Мария.Крайният резултат в 82-ата минута оформи бразилският халф Каземиро, който бе върнат в Реал, след като последните три години прекара под наем в Сао Пауло, а преди това бе играл само във втория отбор на мадридчани.