Лионел Меси изигра поредния си невероятен мач при победата на Барселона с 5:1 над Осасуна в мач от 21-ия кръг на Примера дивисион. Аржентинецът отбеляза 4 гола за своя отбор, а едно попадение добави Педро.

Победата напарви преднината на Барселона 11 точки пред 2-ия Атлетико (Мадрид), който по-късно тази вечер гостува на Сан Мамес на Атлетик (Билбао). Реал (Мадрид) е на 3-а позиция, с 15 точки зад Барселона, която пък има 58.

Помощник-треньорът Жорди Роура отново беше на резервната скамейка на Барселона и води отбора и днес, тъй като старшията Тито Вилянова е на лечение в Ню Йорк. Роура, който има пълните права да управлява отбора в отсъствието на Вилянова.

Наставникът на каталунците не даде почивка на звездите си преди първия полуфинал за Купата на страната срещу Реал (Мадрид), като Меси се отблагодари на феновете на "Ноу Камп" с отлична игра. Също така на терена излезе и Шави, за когото медиите прогнозираха, че 100 % ще получи почивка.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Именно Шави асистира на аржентинеца за 1:0 в 12-ата минута, но грешка на капитана Карлес Пуйол позволи на защитника на гостите Раул Лое да изравни с удар с левия крак след центриране от дясно. Няколко минути по-късно обаче, в 27-ата минута, защитникът на наварците Алехандро Арибас удари топката с ръка и съдията му вдигна втори жълт картон и отсъди дузпа. Лео Меси направи 2:1 и оттук до края на мача гостите бяха просто боксова круша на забавляващите се на терена каталунци.

Педро направи 3:1 след подаване на Дани Алвеш, а Меси добави нови две попадения в 54-та и 58-та минути.

-

Играчът на годината на ФИФА вече има 33 гола в първенството и е на път да подобри собствения си рекорд от 50 гола, който постави през миналото първенство. Меси има с 12 гола повече от Кристиано Роналдо, който днес също вкара четири за успеха на Реал (Мадрид) с 4:0 над Хетафе.