Въпреки че Мартин Петров все още не може да получи възможност да играе като титуляр за новия си отбор, Еспаньол изглежда като преобразен и вече пети пореден мач няма загуба, като в четири от случаите побеждава. Този път каталунците постигнаха много впечатляваща победа и разбиха Атлетик (Билбао) с 4:0, при това като гост.

Българинът бе в групата на "синьо-белите", но остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Еспаньол поведе в резултата в 28-ата минута след попадение с глава на Ектор Морено. Резултатът стана класически в рамките на само минута през второто полувреме. В 57-ата мин. се разписа Виктор Санчес, а в 58-ата точен бе Кристиан Стуани. В 75-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Верду изпълни и вратарят Ирайсос спаси, но при последвалата добавка Верду не сгреши и оформи крайния резултат 0:4.

С успеха Еспаньол се изкачи на 13-о място с 28 точки и вече е далеч на 8 точки от зоната на изпадащите, където бе в края на януари, когато бе привлечен Мартин Петров. Атлетик (Билбао) е 14-и с 26 т.

В друга среща от 23-тия кръг Реал Сосиедад победи с 2:1 при гостуването си на Сарагоса.