Малага се класира за четвъртфиналите за Купата на Испания след успех с 4:1 над Ейбар. Първата среща бе завършила 1:1 и с общ резултат 5:2 участникът в Шампионската лига продължава напред в турнира. Интересното е, че 15 минути преди края Малага губеше с 0:1 и изглеждаше, че ще отпадне. Накрая обаче футболистите сътвориха истинско шоу на терена, за радост на феновете си.

Буонаноте започна серията в 74-ата минута с изравнително попадение. Само три минути по-късно Малага вече водеше, след като Фернандес прати топката в мрежата. Това обаче не бе всичко. Портийо направи 3:1, а Буонаноте в последната минута оформи крайното 4:1, което прати Малга на четвъртфинал.

В другия мач, който се игра тази вечер Валенсия би Осасуна с 2:1 и с общ резултат 4:1 също продължава напред. Коста откри за победителите в 34-ата минута, а Йоренте изравни само две минути по-късно. Изглеждаше, че срещата ще завърши така, когато Солдадо в добавеното време от съдията донесе успеха за Валенсия.