Малага и Валенсия откриха кръга в испанското първенство с равенство 0:0, което беше и първата среща от втория дял на първенството. След този резултат и двата отбора остават в средата на класирането, като гостите са 8-и с 24 точки, а Малага е на 13-о място с 21.

Двата отбора опитаха да стигнат до победата, като общо отправиха 28 удара, включително 10 в очертанията на вратите, но без резултат. Малага беше близо до откриването на резултата в 66-ата минута, но волето от близо на Роке Санта Крус беше спасено от вратаря Диего Алвеш. Минути по късно Тино Коща от Валенсия вкара топката във вратата, но беше маркирана засада.

Последната прилична възможност беше в 76-ата минута за домакините, но вратарят Диего Алвеш беше заел добра позиция, а и ударът на Пабло Перес излезе в аут.