Атлетико (Мадрид) ще играе на финал за Купата на Краля, след като отстрани Севиля. "Дюшекчиите" ще се изправят срещу съгражданите си от Реал, които ден по-рано отстраниха големия си враг Барселона.

Атлетико стига до мача са трофея след интересни сблъсъци със Севиля. В първата среща мадридчани бяха били като домакините с 2:1. Сега мачът започна много добре за тях. Коста откри резултата още в шестата минута, а дежурният голмайстор Фалкао покачи на 2:0 в 29-ата минута. В 39-ата минута Навас успя да намали.

В края събитията на терена изнервиха играчите и Севиля завърши мача с девет души. Медел бе изгонен за втори жълт картон в 76-ата минута, а в 90-ата Кондогбия също видя червения цвят. Преди това Ракитич бе изравнил, но това нямаше особено значение, тъй като въпреки равенството Севиля отпадна, а Атлетико стигна до финала.