Лионел Меси влезе в историята като футболистът с най-много голове в рамките на една календарна година. Аржентинецът подобри рекорда на Герд Мюлер, който бе 85 попадения и датираше отпреди 40 години. Това Меси направи още през първото полувреме на мача с Бетис от 15-ия кръг на Примера, в което вкара 2 гола и вече има в актива си 86 за 2012-а.

Нападателят е вкарал 74 гола за Барселона и 12 за Аржентина. Той е начело и в листата на голмайсторите на испанското първенство с 23 попадения.

Меси обаче подобри и още един рекорд в този мач. Той вече и футболистът с най-много голове за Барселона в Ла Лига. Преди срещата в Севиля той бе равен с легендата Сесар Родригес, но вече е с 2 пред него или общо 192 гола за първенство.

Меси минава като на парад през трима от Бетис.

Любопитното обаче е, че не се знаеше дали изобщо голмайсторът на Барса ще бъде готов за този мач. През седмицата той получи контузия в двубоя с Бенфика от Шампионската лига и до последно бе под въпрос.

Попаденията на Лео обаче се оказаха победни, тъй като Барса стигна до успех с 2:1 точно с тях.

Рекордът бе изравнен още в 16-ата минута. Тогава Меси получи топката малко пред пенала, навлезе в наказателното поле на домакините и с удар по земя откри резултата. В 25-ата минута след елегантно двойно подаване с Иниеста, аржентинецът вкара и 86-ия си гол за годината.

Двете попадения обаче не пречупиха Бетис и още преди почивката те успяха да върнат един гол. В 39-ата минута Алваро Вадийо пусна много хубав извеждащ пас към Рубен Кастро, който се озова очи в очи с Виктор Валдес и реализира за ранно оформеното крайно 1:2.

В класирането Барселона възстанови аванса си от 6 точки на върха през 2-рия Атлетико (Мадрид) и в момента е с 43 точки след 15 кръга. Бетис е на 5-о място с 25 точки.