Испания победи Италия с минималното 1:0 в приятелска среща, играна в Мадрид. Единственият и победен гол в срещата бе дело на Педро в средата на втората част.

Дебют за "Ла Фурия" направи звездата на Атлетико (Мадрид) - бразилецът Диего Коста, който бе приветстван от публиката на стадион "Висенте Калдерон".

Чезаре Прандели също отговори с натурализирани играчи и то цели трима - аржентинците Габриел Палета и Пабло Освалдо, както и с бразилеца Тиаго Мота.

Италия можеше да открие резултата още в началото, но прострелно центриране на Черчи рикошира в гредата на вратата, пазена от Касияс.

В 63-ата минута обаче Испания стигна до победата, след като Иниеста пусна триково към Силва, но топката се озова у Педро, който с левия крак прониза Буфон.

До края "адзурите", които са съперник на България в квалификациите за Евро 2016 така и не успяха да отговорят подобаващо и си тръгнаха от Мадрид със загуба.