Лионел Меси се превърна за пореден път в герой за барселона при победата като гост над Валенсия с 3:2 в мач от 3-ия кръг на Примера дивисион. Аржентинецът отбеляза хеттрик, който се окза достатъчен за трите точки на негостоприемния стадион "Местая".

Двубоят започна с по-добра игра на гостите, които откриха още в 11-ата минута. Фабрегас подаде към меси, който без да се бави стреля и изведе своя отбор напред. Барса продължи да натиска , но пропуски за втори гол направиха Неймар и Педро.

Валенсия също имаше своите шансове, но добрата игра на вратря Валдес запази преднината на каталунците.
В 39-ата минута Меси покачи на 2:0 с хубав удар от наказателното поле, а само след 2 минути оформи своя хеттрик, след като се възползва от подаване на Неймар.

След третия си гол играчите на Барса се отпуснаха и сам в рамките на 3 минути преди почивката получиха две попадения. Точен за Валенсия бе Хелдер Пощига в 45 -ата минута и в добавеното време на първата част.

През второто полувреме отново по-добрият отбор бе този на гостите, които не успяха да вкарат гол на успокоението, но не допуснаха сериозни опасности пред Валдес. И така барселона постигна 3-та поредна победа и има пълен актив от 9 точки.