Реал (Мадрид) постигна важна победа с 2:0 над Валенсия в първия 1/4-финален мач между двата тима от турнира за Купата на Краля и вече гледа по-спокойно към реванша на „Местая“, а и към полуфиналите на турнира.

Домакините опитаха да наложат натиск още от началото на мача, но футболистите на Валенсия показаха, че няма да се дадат лесно. Те дори имаха първото по-сериозно положение – в 17-ата минута Жонас прати топката към мрежата с глава, но Касияс направи чудесно спасяване и запази нулевото равенство. Малко преди това гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Албиол, но такава не бе отсъдена.

В 36-ата минита отново вратарят на Реал (Мадрид) се изяви по невероятен начин и спаси сигурен гол на Жонас, който стреля добре от няколко метра. Контраатаката на „белия балет“ обаче донесе и първия гол в мача – Кедира подаде бързо към Бензема, а той не сбърка и се разписа за 1:0.

Второто полувреме гостите от Валенсия дадоха всичко от себе си, за да изравнят, но това не се случи. Касияс отново спаси, но този път удар на Солдадо, а след това Жонас направи невероятен пропуск. Така се стигна до 73-ата минута, когато Реал удвои преднината си с автогол на Андрес Гуардадо, който побърза да изчисти топката, която КОентрао центрира към Игуаин, но вместо това я прати в собствената си врата.

До края на мача гостите опитаха да вкарат поне един гол на чужд терен, но нямаха шанс. Коентрао също допринесе за запазване на преднината на Реал, след като изчисти топката буквално от голлинията.