Шампионът Барселона победи с 1:0 като гост Еспаньол в каталунското дерби от 31-ия кръг в Примера дивисион.

Гол от спорна дузпа на Лионел Меси прекърши домакините, които завършиха двубоя с човек по-малко заради червен картон на вратаря Франсиско Касия.

Гостите имаха превъзходство през по-голямата част от двубоя на стадион "Корнела Ел Прат", като един път и напречната греда помогна на Еспаньол след удар отблизо на Жерар Пике след почивката.

В 77-ата минута Хави Лопес игра с ръка в наказателното поле и Лионел Меси беше точен при отсъдения 11-метров наказателен удар. Останаха съмнения дали трябва да бъде отсъдена дузпа.

Това е 23-и гол за аржентинския национал в двубоите от местния шампионат.

Шест минути по-късно вратарят Касия игра с ръка извън наказателното поле и получи директен червен картон.

Домакините бяха извършили трите си смени и на вратата
принудително застана Хави Лопес.

До края на срещата гостите пропуснаха да отбележат второ попадение в мрежата на "синьо-белите".