Бетис записа първа победа за новия сезон в Испания с успеха си с 3:1 над Валенсия в мач от 4-ия кръг на Примера. Домакинтие надиграха съперника си тотално и само едно полувреме им стигна, за да си осигурят победата.

До почивката Бетис вече водеше с 3:0. Още в 9-ата минута Хорхе Молина откри резултата след асистенция на Салва Севийя, а в 22-ата минута двамата си размениха местата и Севийя също записа името си сред голмайсторите. В 35-ата минута отново той бе точен за класическото 3:0, а този път прекара топката между краката на Диего Алвеш след асистенция на Алваро Вадийо.

През второто полувреме Валенсия успя да вкара почетен гол. В 67-ата минута точен бе Рикардо Коща. За повече обаче нямааха сили и 3:1 остана краен резултат в мача.

След първата си победа за сезона Бетис вече има 4 точки и е 11-и в класирането. Валенсия е с 3 точки на 15-а позиция.