Барселона започна новата година с убедителна победа срещу Елче. В среща от 18-ия кръг на испанското първенство каталунците спечелиха с 4:0 на „Кам пНоу”.

Въпреки че Лионел Меси показа добро физическо състояние след завръщането си от Аржентина, очаквано той не попадна в групата за мача и най-вероятно бъде включен в игра през следващата седмица. Може би с оглед на по-скромния съперник, треньорът на Барса Херардо Мартино даде почивка и на друга своя звезда Неймар, който все пак се появи в игра като резерва в края на срещата.

Виждам в Меси убийствен поглед, обяви Тата Мартино >>

Героят на мача бе Алексис Санчес, който реализира три от четирите попадения. Чилийският нападател откри резултата в 7-ата минута, а след това бе точен два пъти през второто полувреме – в 63-ата и 69-ата мин. Голът за 2:0 бе дело на Педро в 16-ата мин. Победата на Барса можеше да е още по-изразителна, но в началото на второто полувреме Шави изпусна дузпа.

С успеха Барселона се върна на първото място в Примера, макар и само благодарение на головата си разлика. Каталунците имат актив от 49 точки, колкото има и Атлетико (Мадрид), но Барсе е с пет гола по-добро голово съотношение. Елче остава с 2 точки над зоната на изпадащите и с актив от 17 заема 15-а позиция.

В друга среща от неделната програма на кръга Севиля победи като домакин Хетафе с 3:0.