Барселона взе градското дерби с Еспаньол с 2:0. Мачът от 37-ия кръг на Примера дивисион донесе нови три точки в актива на шампионите и те вече са само на победа от 100-те точки.

Срещата не бе от значение за който и да е от двата тима. Мартин Петров не бе в групата на Еспаньол за мача, а присъства на благотворителната среща между легенди на българския футбол и ветераните на Астън Вила.

Головете за Барселона отбелязаха Алексис Санчес в 14-ата минута и Педро Родригес в 86-ата.

Големият съперник на Барса – Реал (Мадирид), не успя да запише победа в отсъствието на Кристиано Роналдо. „Белият балет“ отдавна не се бори за титлата в Испания, но равенството 3:3 с Реал Сосиедад не е задоволително.

Мадридчани поведоха с 2:0 с голове на Гонсало Игуааин (6) и Хосе Кайехон (57), но когато успехът изглеждаше сигурен, домакините изравниха. Точни бяха Чаби Прието от дузпа в 64-ата минута и Антоан Гризман (78). В 80-ата минута Сами Кедира отново донесе предимство за Реал (Мадрид), но в третата минута на добавеното време Чаби Прието бе точен за крайното 3:3.

В друг мач от предпоследния 37-и кръг Валенсия победи като домакин Гранада с 1:0. Единственото попадение в мача бе дело на Роберто Солдадо, падна в 60-ата минута и донесе големи надежди на „прилепите“ за запазване на четвъртото място и участие в Шампиоската лига. Реал Сосиедад е с две точки по-малко, кръг преди края.

Бетис пък разгроми Сарагоса с 4:0 и все по-уверено гледа към участие в Лига Европа. Нуждае се само от точка в последни кръг, за да си гарантира седмото място.